Rachunek kosztów, czyli jak wycenić swój produkt?

Zastanawiałeś się w jaki sposób prawidłowo, bez pomijania żadnych  składowych, skalkulować koszt wytworzenia produktów i usług?

Jak  ustalić faktyczny koszt sprzedaży towarów, tak by nie narazić firmy na straty, nie windując jednocześnie cen w wyniku zawyżonych szacunków?

Zapewne stale borykasz się z podobnymi problemami i nie raz zastanawiałeś się nad tym, jak sobie z nimi poradzić i to jeszcze w sposób, który nie tylko ułatwi ci pracę, ale dostarczy przy tym jasnych i miarodajnych informacji.

Jednym słowem najpierw stawiasz pytania.

To pierwszy krok do stworzenia systemu, który ułatwi ci zarządzanie.

Bez pytań nie ma odpowiedzi, a ponieważ nie jesteś pierwszą osobą, która te pytania stawia, odpowiedzi na nie zostały już opracowane, co więcej stworzone wcześniej systemy wspomagające procesy zarządcze wciąż ewoluują, wypracowując nowe metody i nowe narzędzia. Wszystko po to byś mógł lepiej, łatwiej, sprawniej i w efekcie taniej zarządzać.

Wniosek?

Nie musisz tworzyć systemu od podstaw, wystarczy skorzystać z gotowców wypracowanych przez tę część rachunkowości, która wspomaga procesy decyzyjne tj. rachunkowość zarządczą   a konkretnie tę jej dziedzinę , która zajmuje się rachunkiem kosztów generowanych w wyniku bieżącej działalności (operacyjnej).

Jak zatem uszeregować koszty w sposób najlepiej służący twoim celom?

chcesz wiedzieć więcej..masz z tym problem..

zadaj pytanie,

www.FinanseTwojejFirmy.pl/zapytaj

mile widziane są równiez komentarze

 .
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Zaprojektowane przez Klienter.pl

POBIERZ niezbędnik dla przedsiębiorców na temat prawa podatkowego ZA DARMO
x


Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *

Uzyskaj natychmiastowy dostęp!


Przeczytaj poprzedni wpis:
Rok obrotowy – co to takiego? Czy to jest to samo co rok kalendarzowy?

     W swojej polityce rachunkowości określasz rok obrotowy.      Jeżeli prowadzisz swoją firmę jednoosobowo lub w formie spółki osobowej (cywilnej)...

Zamknij